Носители

Носители на наградата Кор Кароли

Год. Носител Екипаж Яхта Плаване
1980 Николай Джамбазов

-

Тангра Участие в ОСТАР-80 (Плимът-Нюпорт) и преход от Ню Йорк до Бермудските острови (5000 мили)
1981 Атанас Колев Георги Червенков, Начо Илиев, Иван Попов Олимп Созопол-Рощок-Созопол (7300 мили)
1982 Васил Куртев

-

Норд Самотна обиколка на Черно море (1240 мили)
1983 Атанас Атанасов, Оник Читакян

-

Оренда Участие в Трансат ан дубъл и преходите Гибралтар-Лориан и Лориан-Гибралтар (8115 мили)
1984 Васил Куртев

-

Норд Участие в ОСТАР-84 и преход от Нюпорт до Хавана (5000 мили)
1985 Наградата не е присъдена. За най-добро плаване през годината е призната
околосветската обиколка на Николай Джамбазов с Тангра
1986 Светлозар Тенев, Васил Попов

-

Булкон стар I място в клас V на Карлсберг-86 (Плимът-Нюпорт) и за прехода Нюпорт-Филаделфия (3952 мили)
1987 Петя Христова

-

Норд Самотна обиколка на Черно море (Варна-Батуми-Сочи-Ялта-Варна, 1300 мили)
1988 Дончо Папазов

-

Тивия Самотно нон-стоп околосветско плаване между 40° и 50° ю.ш. с начално и крайно пристанище Буенос Айрес (18 000 мили)
1989 Тома Томов Екипажът на учебния ветроход и курсанти Калиакра Участие в Оперейшън Сейл за учебни ветроходи в Северно и Балтийско море
1990 Светлозар Тенев, Хенрих Кокончев

-

Булкон стар III място в клас V на ТУСТАР-90 (Плимът-Нюпорт, 3000 мили)
1991 Владимир Христов Жоржет, Деница и Виритуа Христови Аквариус;
Абърлейди
Околосветско семейно плаване
с жена и 2 деца (33 123 мили)
1992 Петя Христова

-

Норд Участие в Юръп-1 СТАР (Плимът-Нюпорт) и прехода от Нюпорт до Гибралтар (6000 мили)
1993 Иван Греков Георги Иванов, Николай Гълъбов Опал Плаване в Черно и Егейско море (Варна-Поморие-Бургас-Истанбул-Кавала-Скиатос-Скопелос-Босфора-Бургас-Варна, 1600 мили)
1994 Михаил Копанов Стойчо Калудов, Стефан Стойчев, Коста Стергидов, Радослав Марков, Илия Стойчев Хилти Победител във всички регати, проведени в България в клас "Четвърттонник"
1995 Атанас Стоев Иван Бацаров, Илия Дянков, Стефан Стефанов Тея За плаването от Бургас до Палма де Майорка и обратно (Бургас-Пирея-Итака-Реджо ди Калабрия-Капри-Неапол- Бонифачо- Палма де Майорка-Валета-Ираклион-Тира-Чанаккале-Бургас, 4000 мили)
1996 Борислав Пенчев, Димитър Пенчев

-

Спосмокер 2 За плаването от Насау до Емден (5210 мили)
1997 Дачо Дачев

-

Шанс За самотното плаване от Маями до Бургас (Маями-Малките Антили-Азорите-Гибралтар-Бизерта-Истанбул-Бургас, 7430 мили)
1998 Тодор Тодоров Екипажът на учебния ветроход и курсанти Калиакра Участие в регата Къти Сарк за учебни ветроходи
(15 000 мили)
1999 Светльо Димитров Любомир Димитров, Венелин Михайлов Съни Куин За плаването от Варна до Хавана и самотното плаване обратно Хавана-Кий Уест-Бермудите-Азорите-Гибралтар-Варна (15 591 мили)
2000 Ирина Константинова

-

***

За участие в състезания по бордсейлинг в България, Полша, Южна Америка, Океания, Франция, Испания, Аржентина и на Олимпиадата в Сидни
2001 Атанас Стоев Петко Ангелов, Стефан Стефанов, Бойко Петров, Красен Петров Тея За плаването Бургас-Чанаккале-Атина-Коринтски канал-Итака-Корфу-Дубровник-Корнат-Пула-
Венеция-Пескара-Патра-Коринтски канал-Евбея-Чанаккале-Истанбул-Бургас (2567 мили)
2001 Борис Ганчев

-

*** За цялостната му дейност и принос за развитието на българското морско ветроходство и по случай 90-годишния му юбилей (Извънредна награда)
2002 Стефан Караманлиев Илия Дянков Карела За плаването Несебър-Карибско море (Гуаделупа)-Бургас
(13 983 мили)
2003 Васил Попов Пламен Ачев Рея За плаването от Ла Рошел (Франция) до Варна (3210 мили)
2004 Валентин Тодоров Юлия Георгиева Посеидон За плаването от Пуерто Рико до Испания
(5800 мили)
2005 Светльо Димитров Съни Куин За околосветското му плаване
(35 000 мили)
2006 Никола Дуков Атанас Иванов, Павел Дуков, Кристалин Карацонев, Николай Станев, Мирослав Станев, Татяна Чанева, Диман Кунев, Ангел Дуков Петра За световната титла при аматьорите на първенството на IMS 600 в Агиос Николаос (Крит).

9000 Варна, ул. Капитан Петко Войвода №19. Тел. 621186. Факс: 621190. e-mail: office@corcaroli.bg-sail.org